Azartiniai lošimai

Kazino

Kaip surasti valio gyventi toliau, kuomet atrodo, jog viskas nevaldomai bėga gaisro link, kai problemos niekaip nesustoja į darnesnę eilę, jog būtų išspręstos dabar pat? Kai kalbama apie tokias situacijas, kuomet norisi vien užsidengti ausis, prisimerkti, pasislėpti po šiltais pledais bei laukti, kol viskas pagaliau praeis. Azartiniai lošimai kužda nustoti vaikytis nepasiekiamų dalykų.

Azartiniai lošimai – nepavaldūs laikui

Dar – blogu žodžiu minėti tuos, raginamus palikti komforto zonas bei byloja apie permainų atsiradimą. Žodžiu, tipinė scena „Puodeli, nebevirk“, kuomet kiekviena nauja bėda atrodo paskutinė, o jos mūsų psichologinis stuburas lyg ir nebeatlaikys. Be to, impulsas nesiimti nieko – ne toks ir blogas: nereikia tuščiai laukti asmeninio gyvenimo pabaigos. Azartiniai lošimai kaskart irgi primena apie tai.

Visgi kuriam laikui trauktis ir nepriimti sparčių sprendimų – pravartu. Nesvarbu, taip, tas, kuris duoda greitai, pasiima dvigubai, visgi karštakošiški sprendimai, priimami streso sąlygose, retai tampa geri. Jeigu negalima sustabdyti nusiritimo į bedugnę, tuomet pristabdykite jį. Gal taip kur kas labiau apsimoka pasielgti? Azartiniai lošimai atrandami ir nebeleidžiami.

Primena nurimti

Mūsų didysis tikslas – pasitraukti iš stresinės zonos. Taigi, nepulkime veikti – jeigu vien tiktai reikalas sukiojasi ne apie pacientų gaivinimą, kur svarbi dažna akimirka. Sakome, kad sudėtina atsisakyti kontrolės – nes kontroliuojame, tol, kol regis, dar galima ką nors  keisti. Azartiniai lošimai primena, kad labiausiai vertėtų nurimti, prisėsti akimirką ir išjungti savo judrias ir poilsio neduodančias smegenis.

Sudėtina, bet prisiversti būtina. Susinervinusiam žmogui šie patarimai atrodo keistoki bei net erzina, kadangi tai – geriausia proga (laikui bėgant situacijos išsispręs arba keisis, o mes bent būsime išsaugoję apysveikį protą bei kūną, kurie dar neabejotinai pravers). Azartiniai lošimai taip pat praverčia visais gyvenimo atvejais. Tik reikia nebijoti tuo imti ir patikėti.

Susiliejimas su gamta

Pirmoji technika perrašo juodąjį scenarijų – nurimti. Imkime ir nueikime į masažo seansą. Kirpyklą. Paplaukiome baseine. Pasivaikščiome ar pabėgiokime. Į jogą arba baleto pamokas (tai galbūt net nieko nekainuos – vienos studijos gal net sporto klubai siūlo bandomąją treniruotę).

Įsiprašykime į svečius, pabūkime su draugais, turinčiais židinį su realia ugnimi, – porą dienų paprasčiausiai sėdėkime ir žiūrėkime į ugnį (kita išeitis – pridegiokime žvakių namie). Tokiu būdu, visi tokie tipiški patarimai, kuriuos norima pertraukti per dantis, veikia, bet reikia ne apie tai skaityti, bet imti ir išmėginti. Kitais žodžiais, mums reikia nusisukti nuo kompiuterio bei socialinių tinklų – pagaliau susilieti su gamta.